نحوه ساخت اکانت در ps4 (پلی استیشن 4)

– ابتدا در صفحه انتخاب کاربر (User) گزینه New User را انتخاب کنید:

– در مرحله بعد گزینه Create a User را انتخاب کنید:

– در صفحه Sign in to Playstation Network دکمه New to Playstation Network? Create an Accont را بزنید:

– در اولین مرحله ساخت حساب کاربری PSN باید کشور را انتخاب کنید. انتخاب کشور اهمیت زیادی دارد. بطور مثال اگر اکانت کشور آمریکا را بسازید، مجبور به خرید گیفت‌ کارت‌های مخصوص کشور آمریکا هستید. یا اگر قصد استفاده از DLCهای بازی‌های مختلف را دارید، حتما باید بازی‌های ریجن 1 یا All را برای حساب کاربری آمریکا خریداری کنید.

در همین مرحله و پس از انتخاب کشور آمریکا، زبان انگلیسی را انتخاب کنید و سپس تاریخ تولدتان را وارد کنید. اگر کمتر از 18 سال سن دارید، نمی‌توانید ثبت نام را انجام دهید و باید تاریخ مناسبی را انتخاب کنید:

– در مرحله بعدی نام شهر را انتخاب کنید. ما شهر لس آنجلس را انتخاب کردیم. همچنین شهر کالیفورنیا را بعنوان State/Province انتخاب کنید. برای Postal Code می‌توانید از عدد 90210 استفاده کنید. 

نکته: اگر قصد ساخت حساب کاربری کشور انگلستان را داشته باشید، برای گزینه City و State/Province عبارت Chester و در قسمت Postal Code نیز عبارت Ch1 8hy را وارد کنید.

– در مرحله بعد آدرس ایمیل خود را وارد کنید و رمز عبور خود را مشخص کنید. 

نکته:  برای انتخاب رمز عبور در مرحله بعد نیز رعایت برخی نکات ضروری است. رمز عبور شما نباید از هشت کاراکتر کمتر باشد. شما باید از حروف، اعداد و همچنین علامت‌های نگارشی (نقطه، علامت سوال و …) استفاده کنید. همچنین نباید سه حرف یا عدد یکسان را پشت سر هم وارد کنید. 

– در مرحله بعد نوبت به انتخاب ID شما می‌رسد. این نام برای تمام کاربران دیگر به‌نمایش گذاشته می‌شود و کاربران دیگر با جستجوی آن می‌توانند شما را پیدا کنند. وارد کردم نام و نام خانوادگی نیز الزامی است:

– پس از انجام این مراحل و اعمال تنظیمات دلخواه، نوبت به فعال کردن اکانت از طریق ایمیل می‌رسد. لازم است که از طریق دستگاه دیگری مانند تلفن هوشمند یا رایانه شخصی به ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک فعال سازی حساب کاربری خود که سونی برایتان فرستاده کلیک کنید:

پس از انجام این کار دکمه Already Verified را در پلی استیشن خود انتخاب کنید:

ساخت حساب کاربری ژاپن: 

از آن‌جا که با ساخت یک حساب کاربری ژاپنی، تمام گزینه‌ها در مراحل ثبت‌نام با زبان ژاپنی به‌نمایش گذاشته می‌شوند، لازم است که بار دیگر مراحل بالا را به شکلی دیگر مرور کنیم: 

– پس از انتخاب کشور، زبان مورد نظر و تاریخ تولد وارد مرحله‌ بعد می‌شویم.

– در این مرحله نوبت به انتخاب شهر، State/Province و Postal Code رسیده است. ابتدا برای Postal Code  عدد 8760854 را وارد می‌کنیم. سپس منوی باز شونده بعدی را باز کرده و بالاترین گزینه را انتخاب می‌کنیم. در مرحله بعدی نیز یک یا چند حرف را به‌دلخواه تایپ کنید و روی کلید Next کلیک کنید:

– حالا نوبت به وارد کردن ایمیل و رمز عبور است که با توجه به تصویر آن‌ها را در مکان مناسب وارد کنید. 

– با توجه به تصویر Online ID، نام و نام خانوادگی خود را در قسمت مورد نظر تایپ کنید:

– در نهایت نوبت به فعال کردن حساب کاربری از طریق ایمیل می‌رسد و می‌توانید طبق مراحل گفته شده برای ساخت حساب کاربری آمریکا یا انگلستان که در ابتدای همین مطلب بیان شد عمل کنید. 

حالا می‌توانید از امکانات شبکه پلی استیشن (PSN) استفاده کنید و از آن لذت ببرید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *