بررسی بازی Nioh 2

بازی Nioh 2

وقتی به این نتیجه رسیدید که می خواهید بازی متفاوتی مانند Nioh 2 را تجربه کنید ، باید بدانید که قرار است با عنوانی روبرو شوید که صبر و مهارت شما را بسیار به چالش بکشد.از آن دسته بازی هایی نیست که بخواهید در کمترین زمان آن را به اتمام برسانید و یا با تماشای فیلم های چگونگی ویژگی های آن را شکست دهید.

داستان درمورد یک قهرمان گمنام است که مادرش کشته می شود و اکنون مجبور است راهی تازه برای انتقام جویی را در پیش بگیرد. این واقعیت او را مجبور می کند گامی به سوی جهانی بردارد که همه چیز را برای همیشه تغییر دهد. طرح و داستان های بازی ، بهانه ای برای شروع یک کارزار جدید است و کمتر در طول داستان با شخصیت هایی روبرو می شوید که مبلغ صحیح را پرداخت می کنند یا شخصیت خود را تغییر می دهند.

با شروع این بازی شما به دنیای جدیدی پا خواهید گذاشت که قرار نیست حتما از تمام قوانینی که بازی‌های امروزی آن‌ها را رعایت می‌کنند، پیروی کند. این موضوع را Nioh 2 با همان بخش آموزشی بازی به شما می‌فهماند. باید محیط بازی را خوب بگردید، برای هر کدام از ضربات و استفاده از جادوها برنامه داشته و منتظر سخت‌ترین چالش‌های ممکن باشید.

از همان دقیقه اول قرار نیست هیچ تخفیفی در مبارزات به شما داده شود و باید با قوانین سخت دنیای بازی خو بگیرید. برای مثال در همان بخش ابتدایی دشمنان سختی روبروی شما قرار می‌گیرند که به‌راحتی می‌توانند چندباری شما را قبل از شکست خوردن، از بین ببرند.

این بازی به شما می گوید که گربه ها شخصیت های مهمی در دنیای جدید هستند و حتی می توانید مدت طولانی بدون تأثیر مواد محرک یا داروآنها صحبت کنید ! محصول جدید “Team Ninja” به شما می گوید برای ادامه مسیر نیازی به دنبال کات سین‌ها نیستید و در بیشتر موارد می توانید مراحل را به عنوان یک نینجا مخفی دنبال کنید.

در حقیقت این بازی می خواهد از هر چیزی که شما را از نبردهای چشمگیر شما منحرف کند ، دور شود و زمینه را برای به چالش کشیدن دشمنان فراهم کند. همه اینها می تواند شما را با یک یا تعداد محدود بازدید نابود کند.

از بین بردن عناصری که باعث می شود سرعت بازی همیشه در حدود 50 ساعت طول بکشد تا مراحل را طی کنید. بنابراین با این چالش های دشوار روبرو شوید که نه تنهاخسته کننده و کسل کننده نیست ، بلکه هیجان انگیز و سرگرم کننده است.

البته از غنای این تجربه سرگرم کننده به دلیل بی توجهی به سایر قسمت های بازی تا حدودی کاسته شده است. همین امر باعث می شود که Nioh 2 نتواند خود را به عنوان یک بازی عالی و موفق در حد توان خود نشان دهد.

مراحل بازی به گونه ای طراحی شده است که شما در طول تجربه بازی ، همیشه مشغول از بین بردن دشمنان قدرتمند خود هستید. طراحی سناریوها بیشتر به شخصیت هایی که در طول داستان ملاقات می کنید بستگی دارد تا محیط خاص!

بازی سرشار از باس‌فایت‌ها، مینی‌باس و دشمنان معمولی است که به طریقی در نقشه پراکنده شده اند و می توانند جنگ را دشوار کنند. به عنوان مثال در یک منطقه نسبتاً بسته ، با موجودی قدرتمند روبرو می شوید که به ویژه ضربه می تواند به قسمت بزرگی از اتاق آسیب برساند.

در حالی که فکر می کنید رویارویی با این دشمن نیز یک چالش بسیار دشوار است ، متوجه می شوید که دشمنان دیگری نیز در محیط وجود دارند که هدف اصلی آنها دشوار کردن حرکت شما است. به طوری که نمی توانید به موقع در برابر حرکات ویژه اصلی دشمن ها واکنش نشان دهید.

بازی از شما می خواهد که کامل باشید ، قسمت هایی از بازی را از دست ندهید و این جنون این است که خود را به یک مبارزه حرفه ای و قدرتمند تبدیل کنید. بنابراین بیشتر در نقاط مختلف نقشه سرگردان شده و عناصر مختلفی را پشت سر بگذارید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

این قدرت های ویژه بسیار متنوع است. همین تنوع به شما امکان می دهد نسبت به نسخه قبلی وقت بیشتری را در محیط بگذرانید و قدرت های جدیدی را آزاد کنید. تنوع این توانایی ها در شکل ظاهری و نحوه اجرای آنها در جنگ خلاصه نمی شود. بلکه بسیاری از آنها در مورد صفات منحصر به فردی هستند که به شما کمک می کنند با یک دشمن متفاوت مقابله کنید. بنابراین به این نتیجه رسیدیم که شکست دشمنان فقط به مهارت شمشیر بستگی ندارد و شما همچنین باید از حس ماجراجویی خود برای یافتن موارد جدید استفاده کنید.

مشکل اصلی این بازی این است که بقیه قسمت های آن ، برخلاف دعوا و وسایل جادویی آن ، از عمد گسترده نیستند. موارد مختلف زیادی در بازی وجود دارد که هیچ تاثیری در بازی ندارند و به راحتی شما را گیج می کنند.

این موارد شامل موارد قابل حمل و حتی اسلحه هایی است که طی مراحل به دست می آورید. اگر شما از آن دسته گیمرهایی هستید که زمان زیادی را برای گشت و گذار در محیط می گذرانید ، پس از مدتی متوجه وجود تعداد زیادی عنصر در پرونده خود می شوید که نمی دانید با آنها چه کار کنید.

بخش انتخاب موارد و ارتقا توانایی های مختلف بازی در برخی موارد موثر است. به عنوان مثال ، برای رسیدن به تعادل بهتر در شخصیت خود شما ترکیبی از عناصر مختلف استفاده کنید که در بخشی خاص شما را ضعیف نمی کند و این یک تصادف جالب است.

اما متأسفانه منوهای بازی بسیار گیج کننده هستند و باید موارد بی فایده را بالا و پایین کرد ، که در بسیاری از موارد حتی از لحاظ ظاهری نیز تفاوت چندانی ندارند. برای رسیدن به تعادل خوب در این زمینه نیاز به زمان زیادی است و این ریتم بازی است.

البته به دلیل تغییر شخصیت اصلی بازی که اکنون فردی ناشناس است. شما بخشی را برای شخصی سازی چهره قهرمان در اختیار دارید که به شما امکانات زیادی می دهد و می توانید قهرمان خود را همانطور که می خواهید آماده نبرد در میدان جنگ کنید.

هر گیمری که انتخاب کرده است یک اقدام سریع را تجربه کند . دوست دارد بیشتر از اینکه در منوها گیر بیفتد و زمان بیشتری را به تجربه اکشن دوست داشتنی بازی و حتی کشته شدن توسط باس‌فایت‌های چالش برانگیز و سخت آن اختصاص دهد.

متأسفانه این موضوع در مورد داستان ، موسیقی و حتی طراحی هنری بازی نیز صدق می کند. موسیقی هایی که در این بازی می شنوید معمولاً محیطی ساکت و آرام است که در برخی قسمت های بازی بسیار نرم و ظریف پخش می شود. در حقیقت فاقد آهنگ هایی است که می خواهند جنگ با یک ابرقهرمان را هیجان انگیزتر کنند یا حتی بعد از پایان بازی در حافظه شما بمانند.

قسمت تصویری بازی نیز همین است. به ندرت پیش می آید که سازندگان بخواهند از عناصر محیطی برای تعمیق مشکلات بازی استفاده کنند. تنوع محیطی نیز زیاد نیست و نقشه به مناطق مختلفی تقسیم شده است که هر یک دارای یک تم خاص هستند و پس از آن موضوع به طور کامل تغییر می کند.

در بازی های مدرن از این سبک مانند Sekiro: Shadow Die Twice ، در هر منطقه با پوشش بصری خاص مناطق و اتاق های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که به نوعی یک نوع هستند و کمتر در جای دیگری از بازی یافت می شود. برخلاف Nioh 2 ، این امر به حساب آوردن قسمتهای بیشتری از بازی کمک می کند.

داستان ها و فیلم های بازی نیز همین طور است. برخلاف سری سولز، نیوه از محیط برای داستان سرایی استفاده چندانی نمی کند و فیلم هایی که مانند داستان بازی بین مراحل پخش می شوند. بیشتر یک آموزش ابتدایی برای برخورد با رئیس جدید و دشمنان جدید است.

البته در حالی که این محتوای تکراری سرعت بازی را کاهش می دهد ، ویژگی های مهمی تعبیه شده است که به بازیکنان کمک می کند تا از بازی بیشتر لذت ببرند. یکی از این موارد که در ابتدا خیلی تعیین کننده به نظر نمی رسد ،به بارگذاری سریع بازی برمی گردد.
این بازی خیلی سریع شارژ می شود و به شما این امکان را می دهد که پس از مرگ های زیادی که قرار است در این بازی یکسان به شما وارد شود ، سریعاً وارد عمل شوید و به جنگ ادامه دهید.

در ابتدا می توانید از بین حالت های “سینمایی” و “اکشن” که نرخ فریم بازی را تغییر می دهد ، انتخاب کنید. از آنجایی که صحنه های برش خورده در بازی اهمیت چندانی ندارند و مبارزه نرمتر صحنه های زیباتر را ایجاد می کند ، پیشنهاد می کنم گزینه اکشن را در این قسمت انتخاب کنید.

خلاصه این که

این یکی از آن بازی هایی است که برای لذت بردن از آن باید قوانین را بدانید. این بدان معنی است که شما باید درک کنید که هیچ داستانی در این بازی وجود ندارد ، شما بارها خواهید مرد و منوهای بازی شلوغ و گیج کننده هستند. در این صورت با یک اقدام منحصر به فرد روبرو خواهید شد که کمتر در بازی های جدید می توان یافت.

اگر به دنبال یک اقدام سرگرم کننده هستید که بتوانید مدت ها با آن کنار بیایید و بازی با ویژگی های مختلف و عملکرد جذاب شما را در معرض آزمایش قرار می دهد ،این بازی یکی از بهترین گزینه های بازار است که می تواند شما را سرگرم کند.
دنبال کردن داستان این بازی کار سختی است و جزئیات بازی و منوها در بعضی موارد به هم ریخته اند و برای خیلی ها خسته کننده است. در مجموع ، اگر قبلاً به بازی های Souls-Like نرفته اید ، Nioh 2 فقط شما را گیج می کند و بازی هایی مانند Dead Cell و Ashen گزینه های بهتری برای شروع این زیر سبک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *